20 Kasım 2013 Çarşamba

FOTOĞRAFCILIK SEVDASI

Benim fotoğrafa olan ilgimi ve aynı zamanda bilgisizliğimi,herhalde, Mısırdaki sağır sultan bile duymuştur.

Bu böyle gitmez diyerek, sonunda şeytanın bacağını kırdım ve AFAD(Adana Fotağraf Amatörler Derneği)'nin 2013-Ekim ayında açtığı kursa yazıldım.

Teorik dersler sırasında,"eyvah,ben bu işi kıvıramayacağım"paniği,kur sonunda düzenlenen gezilerle,
yavaş yavaş taşların yerine oturmasına ve biraz olsun sakinleşmeme yerini bıraktı.

Bu kursa katılmamın başlangıçta asıl nedeni, çektiğim hatıra fotoğraflarını daha iyi çekebilmek için
teknik öğrenmekti.Ama işin içine bir kez girdinizmi hiç de öyle olmuyor.AFAD insanın ufkunu açıp, vizyonunun genişlemesini sağlıyor.

Ticaretin çirkin,kıran kırana ve insanı canından bezdiren rekabetinden sonra,AFAD'ın centilmen ruhu bana çok iyi geldi.İlgilenen herkese tavsiye ederim.

Eveeet,sırada çektiğim fotoğrafları görücüye çıkarmak var,eleştirilerinizi yaparken,bu işe yeni başladığım gerçeğini göz önünde tutmanız dileğiyle...

İyi seyirler efendim....

 
3 yorum:

 1. Jıl, hem teknik açıdan bu kadar doğru, hem de hayatın içinden bu kadar gerçek anları yakaladığın için seni tebrik ederim. Başlangıç için olağanüstü fotoğraflar olduğunu söylemeden gecemeyeceğim. Çok beğendim.. Özellikle son fotoğrafta kravatıyla terzilik yapan esnafın fotoğrafına bayıldım. Fotoğraf çekmek için müthiş yerler seçmişsiniz. Fotokritik'e üye olup orada paylaşmalısın bence bu fotoğraflarını.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İpekciğim,
   yorumunu görmekte biraz geciktim,beğenmediğin için yorum yazmadığını düşünmeye başlamıştım.Beğendiğine çok sevindim,
   Olumlu yorumlar aldıkça hevesim daha çok artıyor.Bu arada terzi benim de favorim.Çok öpüyorum.

   Sil
  2. Ben bu ara pek bilgisayar başına oturamıyorum. Ondan. Yoksa görür görmez yazdım yorumumu:) Fotoğraflarının devamını heyecanla bekliyorum. Onur diyor ki model olarak kedilerini çeksin :)

   Sil