6 Nisan 2014 Pazar

GÜLLÜ'NÜN CÜCÜKLERİ

Güllü doğum yapar yapmaz,ilk işim,pelüş parçaları satan bir mağazaya gidip bir pelüş parçası almak
olmuştu.Bebişlerin fotoğraflarını çekecem ya, güzel bir fon oluşsun fotoğraflar güzel ve şık çıksın diye.

Ama her zaman oluğu gibi evdeki hesap çarşıya uymadı.İlk 2 hafta çok küçük oldukları için ben bu işe kalkışmadım,2.haftadan 4.haftaya kadar da Güllü izin vermedi,çünkü bebişleri çok kıymetli, annelik iç güdüsüyle onlara bir şey olacak diye, ne zaman elime fotoğraf makinasını alsam ya gidip üstlerine yatıyor, ya da enselerinden tuttuğu gibi teker teker yuvalarına taşıyordu.

Bugün 5.haftaları bitti, artık biraz daha beklersem en sevimli hallerini kaçıracam.Sol bileğimdeki
münasebetsiz bir sinirin sıkışmasına ,sağ bacağımdaki lif yırtılmasına ve belimdeki muhtemelen
kireçlenmeden kaynaklanan ağrılara aldırmadan,aldım fotoğraf makinasını elime.....

Buyurun beraber izleyelim efendim,iyi seyirler....


                                                          CANCAN
                                                                     MURATCAN


BİRCAN3 yorum:

 1. Hepsi de nasıl bebiş bebiş bakıyorlar :) Jıl, naçizane önerim fotoğrafların netliğini koruyabilmek için enstantane hızını 1/100ün altına pek düşürme. Özellikle 1/80 ve altında kamerayı hafif sallanmanla fotoğraf kolayca buğulanıyor. O yüzden net bir fotoğraf için 1/100 ve üzerini hedeflemeni tavsiye ederim. Kolay gelsin. Daha çok çek, hep çek..;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İpekciğim, önerin için çok teşekkür ederim,tabii ki dikkate alacağım ama ben bu fotoğrafları AV de çektim.Enstantaneyi makina kendisi ayarladı.Sen çalışırken hangi modda çalışıyorsun bana bildirirsen çok sevinirim.

   Sil
  2. AV yarı otomatik bir mod, biliyorsun. Ben Manual modda çekiyorum ve herşeyi kendim ayarlıyorum. Sen de kendini hazır hissettiğin anda Manual moda geçmelisin. Herşeyin kontrolü kendinde olduğu zaman biraz daha zor belki ama fotoğraflardan daha iyi verim aldığını göreceksindir.

   Sil